A csodaszarvas nyomában Kövesi Péterrel

A csodaszarvas nyomában című kötetét mutatja be Kövesi Péter író május 14-én, kedden délután 5 órától könyvtárunk földszinti nagytermében (Miskolc, Görgey u. 11.). „A szerző elismert gyógyító, lelki segítő és tanító, akinek könyvei mellett mintegy húsz éve jelennek meg írásai hazai szak- és napilapokban” − írja ajánlásában a szerkesztő. A kötetet megjelentető, 2011-ben alapított Tarandus Könyvkiadó elsősorban spirituális és ezoterikus irodalom, illetve történelmi regények és szakmunkák, továbbá ezoterikus e-könyvek megjelentetésével foglalkozik.

Bővebben a kiadóról
Kövesi Péter A csodaszarvas nyomában című könyvének kiadói ajánlása 

Ma a magyar történelemben, de főleg az őstörténet-kutatásban két, egymásnak tökéletesen ellentmondó szemlélet hadakozik, vagdalkozik egymással. Az egyik a hivatalos, akadémikus történettudomány, amely szerint az Urál környéki őshazából származó kis finnugor népecske vagyunk, akik primitív és pogány idegenként érkeztek a X. században a Kárpát-medencébe, a művelt Európába. A másik megközelítés szerint mi vagyunk az emberiség ős-népe, minden nép és nyelv (az antiszemiták szerint a héber kivételével) tőlünk ered, valaha belaktuk az egész Földet, királyságunk volt az elsüllyedt Mu kontinensén és Atlantiszon, magyarok voltak Egyiptom fáraói, de legalábbis a Kárpát-medence volt az őshazánk (egyesek szerint egymillió éve!). Nos, hol az igazság? – Ebben a könyvben a magyar őstörténet, magyar műveltség néhány különösen érdekes témájáról elmélkedik a szerző – dogmák, tabuk, túlzások és fantazmagóriák nélkül. Sarkalatos, sokat vitatott kérdések ezek. Kövesi Péter a történelmi tévelygések útján igazítja el az olvasót, s teszi mindezt politikamentesen, elfogultságoktól mentesen. A szerző vallja:„ha létezik olyan, hogy magyar lélek, magyar lelkiség − márpedig véleményem szerint létezik −, akkor attól mi sem áll távolabb, mint az agresszív gyűlöletkeltés, amivel sajnos, mostanság túlságosan is sokat találkozunk.” 

*

 A kiadó ajánlása Kövesi Péter korábban megjelent köteteiről

Kövesi Péter Utazások Ezotériában című könyve a szellemiség világában segít eligazodni kezdő és haladó útonjáróknak egyaránt.
Az író, tanító, gyógyító a magyar spirituális élet ismert alakja. Tanfolyamain, előadásain ezrek vettek már részt, megjelenő cikkeit sokan olvassák, idézik.
Ezt a művét a Vízöntő korról, a Vízöntő kor emberének írta. Segít feldolgozni eleink szellemi örökségét Atlantisztól Hamvas Béláig, tisztábban látni a mágia-misztika, vagy éppen a szellemi hierarchiák, angyali rendek világát. Olyan népszerű témákról ír, mint az újjászületés, a mesterek és tanítványok, a titkos társaságok, a szellemi tanítások, a beavatások, a meditációk ereje. Segít megérteni A Gyűrűk Ura, A Da Vinci-kód rejtett üzeneteit, Jézus valódi alakját és Saint-Germain gróf rejtélyes személyiségét. Szól szenvedélyeinkről, szenvedéseinkről, a gyógyításról, a gyógyulásról, valamint a magyarságtudat és őstörténetünk vitatott kérdéseiről.
A Tarandus Kiadó tizedik könyve egy őszinte, tabumentes, hol komoly, hol humoros stílusban megírt mű.

*

Tizenéves fiataloknak íródott Kövesi Péter Nem leszek nemecsek! című könyve, amely a szerző szerint meglehetősen szemtelen és tiszteletlen – vagyis éppen olyan, mint a megcélzott korosztály, akik most kezdik keresni önmagukat, helyüket a felnőttek világában.
A felnőttek, szülők, tanárok elsősorban azt várják a tinédzsertől, hogy jó gyerek legyen. Pedig ő már nem gyerek, legalábbis nem annak érzi magát. És egyáltalán, mit jelent, és hogyan is kell jónak lenni? Mint Nyilas Misi vagy mint a kis Nemecsek Ernő, aki bele is halt abba, hogy jó legyen? Ezek a magatartásminták mára idejétmúltak lettek. „Légy jó mindhalálig” – tanácsolja az író –, de ne vidd túlzásba!”
Hogyan lehet valaki önmaga a sztárok és reklámok által manipulált, hazug világban? Hogyan lehet boldog és sikeres az ember az amerikai álomgyárak közhelyes sikerreceptjei nélkül is?
Tabuk és mellébeszélés nélkül, a legkényesebb témákról is lehet, sőt, kell is beszélni!