Olimpiai kvíz a könyvtárunkban - ma sorsolunk

Az OLIMPIAI KVÍZ - Athéntól Londonig című játékunkban 119 olvasónk vett részt. Miskolcról, Borsod-Abaúj-Zemplén megye több településéről, de a fővárosból és dunántúli helységekből is kaptunk megoldásokat. Összesen 50 hibátlan feladatlapot küldtek be pályázóink. A legsikeresebbek - sporttal,olimpiával, könyvvel, könyvtárral kapcsolatos - jutalmat kapnak. A nyilvános sorsolást szeptember 3-án, hétfőn délután  4 órakor tartjuk a könyvtár földszinti nagytermében. Minden érdeklődőt szeretettel várunk.
Az kvíz helyes megoldását cikkünk folytatásában közöljük. Akik részt vettek a játékban, ellenőrizhetik, jól válaszoltak-e kérdéseinkre, akik pedig kimaradtak volna a szellemi erőpróbából, felidézhetik olimpiatörténeti ismereteiket.

LONDON 2012
Ki lesz a magyar olimpiai csapat zászlóvivője a londoni játékok nyitóünnepségén?
a) Biros Péter

PEKING 2008
Ki volt Kozmann György társa kenu 1000 m-en, aki a tragikusan el­hunyt Kolonics György helyett indult az pekingi versenyen, végül a páros bronzérmet nyert?
c) Kiss Tamás

ATHÉN 2004
Ki volt a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya 2004-ben az olimpiai játékokon?
a) Skaliczki László

SYDNEY 2000
A 200 m-es vegyesúszás címvédőjeként érkezett Sydneybe Czene Atti­la. Hányadik helyen végzett a 2000-es játékokon ugyanebben a
számban?
b) negyedik

ATLANTA 1996
Hány év után vehetett részt a magyar labdarúgó-válogatott a nyári olim­piai játékokon?
c) 24

BARCELONA 1992
Ónodi Henrietta lóugrásban olimpiai bajnoki címet szerzett. Érdekelt volt azonban még egy döntőben. Milyen szeren és milyen helyezést ért még el Barcelonában?
b) talaj, ezüst

SZÖUL 1988
Hány érmet szereztek vívóink (egyéni és csapat) a szöuli olimpiai játé­kokon
a) hármat

LOS ANGELES 1984
Magyarország nem vett részt az 1984-es olimpiai játékokon. Az újkori olimpiák történetében hányadik alkalommal hiányoztak magyar sporto­lók a játékokról?
a) második

MOSZKVA 1980
Súlyemelésben olimpiai bajnok. A mai napig az utolsó aranyérmesünk ebben a sportágban. Ki ő?
c) Baczakó Péter

MONTREAL 1976
Melyik klub színeiben versenyzett Magyar Zoltán kétszeres olimpiai bajnok tornászunk?
c) Ferencváros

MÜNCHEN 1972
Hány bronzérmet szereztek a magyar sportolók a müncheni játékokon?
b) tizenhatot

MEXIKÓVÁROS 1968
Magyarország labdarúgó-válogatottja nyerte az olimpiai tornát Mexikó­ban. Ki volt a csapat legeredményesebb játékosa a tornán?
a) Dunai Antal

TOKIÓ 1964
A magyar olimpiai csapat legeredményesebb tagja volt az a hölgy, aki két aranyérmet is szerzett hazánknak a tokiói olimpián. Ki ő?
b) Rejtő Ildikó

RÓMA 1960
Öttusázóink csapatban megnyerték az olimpiai bajnokságot. Egyéniben is kiválóan szerepeltek sportolóink (Németh Ferenc, Nagy Imre, Bal­czó András). Milyen helyezéseket értek el az egyéni versenyben?
c) első, második, negyedik

MELBOURNE 1956
Ki volt az a vízilabdázó, aki a vérét adta a szovjetek elleni mérkőzésen a győzelemért?
b) Zádor Ervin

HELSINKI 1952
Ki volt Papp László ellenfele az olimpiai döntőben Helsinkiben?
a) Van Schalkwyk

LONDON 1948
Melyik sportágban nyertük a legtöbb aranyérmet az 1948-as olimpián?
c) vívás

BERLIN 1936
A 100 méteres férfi gyorsúszás olimpiai bajnoka 1936-ban. Ki ő?
a) Csík Ferenc

LOS ANGELES 1932
Két aranyérem, két ezüstérem, két negyedik hely, egy hatodik hely egyéniben. Egy negyedik hely csapatban. Kiváló tornászunk igen ered­ményes olimpiát tudhatott magáénak. Ki ő?
b) Pelle István

AMSZTERDAM 1928
Az olimpiák történetében rendeztek művészeti versenyeket is. Magyar­országnak ebben a versengésben is sikerült olimpiai bajnoki címet sze­reznie. 1928-ban Mező Ferenc lett aranyérmes.
A művészeti versenyek melyik ágában nyert olimpiát?
a) irodalom

PÁRIZS 1924
Nagyszerű birkózónk, aki az1924-es olimpián ezüstérmet szerzett bir­kózásban (kötöttfogás könnyűsúly), majd négy évvel később ezt arany­ra váltotta át. Ki ő?
c) Keresztes Lajos

ANTWERPEN 1920
Magyarország nem vett részt az 1920-as olimpián. Mi volt ennek az oka?
b) mint háborús bűnös nemzetet, nem hívták meg

STOCHOLM 1912
A magyar labdarúgó-válogatott először vett részt olimpián. Sajnos a be­mutatkozás nem sikerült jól. Első meccsünkön Nagy-Britannia váloga­tottjával játszottunk. Mennyi lett a mérkőzés végeredménye?
b) 7-0

LONDON 1908
Melyik sportágakban szereztek aranyérmet a magyar sportolók a londo­ni játékokon?
c) birkózás, vívás

ST. LOUIS 1904
A távoli Amerikában rendezett olimpiára csak igen kis számú magyar olimpikon utazott el. Hány magyar sportoló képviselte hazánkat a játé­kokon?