Illés Györgyi: Beszéd utca 3.


Budapest, Naphegy Kiadó, 2010.

A könyv célja az, hogy a gyerekekkel megismertesse a tudatos és helyes kommunikáció eszközeit a szabatos, sikeres önkifejezés érdekében.
Illés Györgyi a Színház-és Filmművészeti Egyetem beszédtanára kilenc fejezetből álló beszédfejlesztő mesekönyvének szereplői a Beszéd utca 3-as számú ház különleges lakói. A szereplők pl. Cirkuszszájú Dániel, vagy Igor, az önfelfújódó operaénekes, vagy Misi a szétguruló bohóc Nagy Áron vicces rajzain kelnek életre.
A szerző először elmeséli a mesét, aztán a furcsa szereplők megszólítják, és játékra hívják az olvasókat. A játékos feladatok segítségével meg lehet tanulni helyesen levegőt venni, tiszta hangon beszélni, szebben formálni a szavakat, jobban hangsúlyozni.
A könyv önálló mesekönyvként is megállja a helyét, egy zárt közösség mindennapjaiba pillanthatunk bele, akik különbözőségük ellenére szeretik egymást. Elfogadják egymást furcsaságaikkal, groteszk külsejükkel, gyengeségeikkel együtt, tisztában vannak értékeikkel. Mindannyian rendelkeznek természetfeletti képességekkel, amelyek különlegessé teszik őket. Hisznek abban, hogy a humor, a nevetés, játék átsegíti őket minden bajon.
 

Gyerekkönyvtár: