Könyvárverés Miskolcon

Az Újdiósgyőri Antikvárium és Régiségbolt szervezésében – a II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtár támogatásával – könyvárverés lesz 2015. december 11-én, pénteken délután 4 órától Miskolcon a Lévay József Református Gimnázium Tóth Pál Diákotthona nagytermében (Miskolc, Rákóczi u. 18.). Az árverésen szereplő tételek megtekinthetők a II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtár központi épületében (Miskolc, Görgey A. u. 11.) a könyvtár nyitvatartási idejében.

A KATALÓGUS

Néhány kötet az aláírt és dedikált kiadványok közül

1. Balázs Győző: A sajóvölgy pacsirtája – 1935. Hortobágy kiadás. Új Magyar Írások XVI. 47 p.
Dedikált példány. „Sok szeretettel Győző bátyád”
Kiadói, körülvágatlan papír kötésben. Megkímélt állapotban. 5000 Ft

2. Baróti Dezső: Dugonics András és a barokk regény – Tanulmány. Szeged (1934) Szegedi Fiatalok Művészeti Kollégiuma. 70 p., 1 sztl. lev. 2. kiadás. Buday György által illusztrált, színes borítóban.
Dedikált példány. „Őszinte nagyrabecsüléssel: Baróti Dezső”
Felvágatlan, jó állapotban. 5000 Ft

3. Gróf Edelsheim Gyulai Ilona (Horthy István kormányzóhelyettes özvegye): Becsület és kötelesség I. 1918–1944. Budapest (2000) Európa könyvkiadó. 367 p.+12 p. képmelléklet.
Dedikált. példány. „Dr. Izsó Istvánnak emlékül... özv. Horthy Istvánné”
Kiadói, kartonált kötésben. Tökéletes állapotban. 3000 Ft

4. Hesz Kálmán: Magyar irodalom a német lexikonokban (16-17-18. század) – Pécs (1937) Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó. 57 p.
Dedikált példány. „Nagyanyónak szeretettel: Kálmán”
Kiadói papírkötésben. Jó állapotban. 5000 Ft

5. Ignácz Rózsa: Született Moldovában – Regény. Budapest (1 940) Dante könyvkiadó. 601 p.+1 t. kihajtható térképmelléklet.
Dedikált példány. „Leszih Andornak tisztelettel: Ignácz Rózsa. 940. jan. Miskolc”
Kiadói papírkötésben, eredeti restaurált védőborítóval. Megkímélt állapotban. 9000 Ft

6. Keőpeczi Sebestyén József: A Cenk-hegyi Brasovia-vár temploma – Erdélyi tudományos füzetek 121. szám. Kolozsvár (1940) Minerva Irodalmi és Nyomdai Műintézet. 18 p.
Dedikált példány. „Molnár Sándor m.k. honvéd százados Úrnak őszinte tisztelettel és székely testvéri szeretettel. Kolozsvár (Egyetemi Könyvtár) 1 941. III. 25.”
Kiadói papír sorozatborítóban. Szép állapotban. 6000 Ft

Csatolmányok
CsatolmányMéret
PDF ikon konyvarveres.pdf4.71 MB